DANSKE SCENOGRAFER

Nye medlemsfordele – nyt samarbejde med Revisorfirmaet Lysehøj

Kære medlem

Vi håber, at du får stor glæde af de medlemsfordele, du får adgang til som medlem af Danske Scenografer.

Her på hjemmesiden kan du få et samlet overblik over de forskellige fordelsordninger.

Du kan for eksempel få gratis adgang til fagbladet EKKO og få adgang til rabatter i et udvalg af butikker mv. mod fremvisning af dit medlemskort (som du har digitalt under din profil – og derfor altid med dig på farten :-).

Derudover er der gode fordele at hente i vores samarbejde med PFA og Runa/LB Forsikring, ligesom du også får adgang til gode priser hos Lån & Spar bank som medlem i Danske Scenografer.

Senest har vi indgået gode aftaler om din adgang til god pris på bogføringssystem, ligesom vi nu kan tilbyde en virkelig god medlemsaftale med Revisorfirmaet Lysehøj, hvis du har brug for rådgivning og vejledning om skat, moms mv. Læs mere om revisor-samarbejdet lige her.

Vi tilbyder også løbende arrangementer og kurser til vores medlemmer, som vi håber, du gør brug af. Få et overblik over dem her.

Og så er der selvfølgelig foreningens skønne lejlighed i Berlin, som du har mulighed for at leje løbende!

Vi håber, du gør brug af de gode medlemsfordele – og er naturligvis altid interesseret i din feedback på udbuddet eller dine input til nye medlemsfordele. Ring til sekretariatet eller send en mail til ds@scenograf.dk.